W Krakowie w dniach 12-14 maja 2017 odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Kongresu MBA. Tegoroczna edycja kongresu odbyła się pod hasłem „Compliance: równowaga między wynikiem a wartościami”. W wydarzeniu wzięło udział ok. 150 osób związanych ze studiami Master of Business Administration m.in. absolwenci, studenci, dyrektorzy programów oraz menadżerowie.

Kongres tradycyjnie rozpoczął się od „wizyt studyjnych – study tours”, czyli odwiedzin firm zlokalizowanych w okolicach Krakowa. W tym roku uczestnicy mieli możliwość posłuchania i zobaczenia jak działają takie firmy jak: Kraków Airport, Selvita SA czy Cisco. Wizyty studyjne dały możliwość uzyskania wglądu w tok procesów oraz tajniki sukcesu dynamicznie rozwijających się firm w regionie. Właściwe obrady XIII Kongresu MBA rozpoczęły się w piątek po południu. Wykład inauguracyjny poprowadził Pan Kamil Kamiński -  Wiceprezes Zarządu TAURON Polska Energia ds. Zarządzania Korporacyjnego. Następnie uczestnicy mogli uczestniczyć w dwóch panelach poprowadzonych przez Instytut Studiów Strategicznych oraz Politechnikę Gdańską – Wydział Zarządzania i Ekonomii.  Wydarzeniem zamykającym pierwszy dzień Kongresu była uroczysta Gala Dinner połączona z aukcją charytatywną w krakowskim hotelu Holiday Grand.

Drugi dzień kongresu został podzielony na dwie części. W pierwszej uczestnicy mieli możliwość uczestnictwa w trzech panelach poświęconych tematom związanym z Compliance. W drugiej części dnia odbyły się trzy równoległe warsztaty biznesowe. Spotkania były poprowadzone przez trenerów prezentujących wysoki poziom wiedzy merytorycznej, bogate doświadczenie zawodowe i doskonałe umiejętności trenerskie.

Zwieńczeniem tegorocznego Kongresu, podobnie jak w poprzednich latach, był piknik organizowany na terenie Royal Kraków Golf & Country Club w Ochmanowie, k/ Krakowa. Jedną z głównych atrakcji był X Turniej KSB UEK Golf Cup 2017.

Jak każda z edycji Międzynarodowego Kongresu MBA również i ta przebiegała w duchu współpracy, wymiany doświadczeń oraz poszerzania wiedzy czy horyzontów. W takim też klimacie pozostawiła uczestników spotkania oczekujących na kolejną edycję Kongresu, która już za rok.