W 10. rocznicę uzyskania po raz pierwszy międzynarodowej akredytacji AMBA dla studiów  MBA Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała jej przedłużenie na kolejne 5 lat.

Międzynarodowa organizacja Association of MBA’s z siedzibą w Londynie prowadzi okresowe audyty programów MBA wykładanych w uczelniach członkowskich. Na tej podstawie udziela im uznawanej za najbardziej prestiżową w tej dziedzinie akredytacji AMBA, lub takiej akredytacji nie udziela, jeśli program nie spełnia najwyższych standardów. Akredytację AMBA uzyskuje się maksymalnie na 5 lat. Posiada ją zaledwie 2% najlepszych uczelni biznesowych z 70 państw. Wśród nich jest Akademia Leona Koźmińskiego.

- Wszystkie programy MBA Akademii Leona Koźmińskiego to nasze autorskie dzieło. 29 lat temu powołaliśmy pierwsze w Polsce studia Executive MBA. Od tego czasu ich program ewoluował w kierunku potrzeb współczesnego rynku pracy, jednak cały czas jest tworzony przez naszych profesorów i wykładowców – mówi prof. Witold Bielecki, rektor ALK, jeden z twórców i pierwszych wykładowców MBA w Polsce.

Z czasem program MBA w Koźmińskim ewaluował w kierunku gier decyzyjnych, HR, marketingu internetowego. Dziś jego „twarda” część finansowo-strategiczna jest równoważona „miękkimi” elementami zarządzania: psychologią ekonomiczną, etyką, rozwojem osobistym a zwłaszcza nastawieniem na rozwijanie talentów członków zespołów.

 

Akademia Leona Koźmińskiego prowadzi kilka programów MBA. Najbardziej znany to Executive MBA dla kadry menedżerskiej. Najwyżej umiędzynarodowiony jest Euro*MBA realizowany przez konsorcjum 6 uczelni europejskich w systemie distance learning. Są też programy specjalistyczne MBA dedykowane branży medycznej, finansowej, IT, logistyce, inżynierom, cyfrowej transformacji a także zarządzaniu międzynarodowemu. Studenci podkreślają, że o atrakcyjności studiów MBA w Koźmińskim świadczy kilka rzeczy. Akredytacja AMBA jest jedną z nich. Równie ważna jest wysoka pozycja Executive MBA w rankingu „Financial Times”, który ostatnio umieścił Koźmińskiego na 17 miejscu w Europie. Kolejne argumenty to umiędzynarodowienie uczelni. ALK jest znana w świecie, jako Kozminski University co pomaga absolwentom rozwijać karierę w globalnych korporacjach, także poza Polską. Studenci MBA korzystają też ze współpracy strategicznej ALK z najstarszą europejską uczelnią biznesową ESCP Europe i mają część zajęć na berlińskim kampusie tej uczelni.

Wiele osób decyduje się na studia MBA w Koźmińskim na podstawie rekomendacji znajomych, którzy zwracają uwagę na żywe relacje absolwentów z uczelnią. Kilka razy do roku uczelnia organizuje spotkania lub bezpłatne wykłady dla absolwentów i raz do roku zjazd absolwentów MBA w ośrodku konferencyjno-wypoczynkowym. W każdym zjeździe, który łączy zajęcia merytoryczne z networkingiem, bierze udział powyżej stu absolwentów. Zawsze przyjeżdżają też rektor i wykładowcy. – Taki sposób współpracy z absolwentami to ewenement w skali kraju. Nikt tak nie dopieszcza absolwentów jak Koźmiński – przyznaje jeden z absolwentów programu MBA.

Dyplom MBA naszej uczelni posiada już 5 tys. absolwentów. Niebawem ruszy 55. edycja programu Exceutive MBA , który nieustannie cieszy się dużą popularnością pewnie dlatego, że pracujemy głównie na polskich studiach przypadku z własnej bazy, wykorzystujemy grywalizację i wirtualizację by zajęcia były przystępne i nowoczesne. Studenci wysoko cenią również kompetencje i osobowość wykładowców oraz to, że są to zazwyczaj znane osoby  – mówi Sylwia Hałas-Dej, dyrektor Executive Business School w Akademii Leona Koźmińskiego.